Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 

 

Przypadek dnia

Przypadek dnia (24)

Kwiczoł

poniedziałek, 28 maj 2018 00:00 Written by
Na wolność pełen zdrowia i wigoru wrócił do środowiska młody Kwiczoł. Przywieziony przez Straż Miejska 21/05/2018 - znalazł u nas dom i opiekę. W tym czasie nauczył się jeść, wzmocnił się na tyle dobrze, że uznaliśmy, że spokojnie da sobie radę sam. W tym bardzo nam pomógł zaprzyjaźniony z nami - zapaleniec ornitolog , który znalazł odpowiednie miejsce do wypuszczenia ptaka. Jedno istnienie uratowane - musimy uważać szczególnie teraz - wiosną . Sezon lęgowy w pełni .

Przypadek dnia - Rudy

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Młody kot imieniem Rudy trafił do nas na planowy zabieg kastracji. Przed tym musiał jednak zostać dokładnie zbadany. Lekarza zaniepokoiła obfita ciemna wydzielina w obu kanałach słuchowych kota.  Postanowiono pobrać  materiał do badania mikroskopowego.  Co się okazało? W obydwu kocich  uszach zadomowili się, i to bardzo licznie, nieproszeni goście: świerzbowce oraz ich jaj.
Ta pasożytnicza choroba jest bardzo często spotykana u kotów wychodzących na dwór oraz żyjących dziko w dużych skupiskach zwierząt. Charakteryzuje się silnym świądem i brudnym wyglądem uszu. Rudy zostanie wyleczony, co zapewne poprawi komfort jego życia, bo przykre swędzenie nie będzie mu już dokuczać. Przejdzie też zabieg kastracji. 

Przypadek dnia - kotek Fisiu

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Tego kota nazwaliśmy Fisiu, bo pomimo całego nieszczęścia, które spotkało go w życiu, jest wesoły a czasami nawet szalony. Fisiu jest bezdomny. Do naszej przychodni przyniosła go wolontariuszka, która na co dzień opiekuje się bezpańskimi kotami. Zwierzę miało rozległy ropień w okolicy żuchwy. Ranę dokładnie wyczyszczono, założono sączek i specjalny kołnierz, żeby Fisiu nie mógł zniszczyć tego, co starali się mu naprawić lekarze.

Przypadek dnia - maltańczyk Dior

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Ten nietypowo wyglądający przedstawiciel rasy Maltańczyk ma na imię Dior. Pojawił się w naszej przychodni z powodu zaczerwienionych spojówek oraz nadmiernego wypływu wydzieliny z oczu.

A cóż to za papiloty? Jakie piękne kokardki? – nie mogli się nadziwić pracownicy przychodni. Właścicielka Diora opowiedziała nam, że pies jest zwierzęciem wystawowym. Aby włosy Diora były czyste i białe a także po to, aby uniknięcia plątania i filcowania się cennej szaty, włosy zawija się w tzw. papiloty. Na czas pokazu papiloty się rozplątuje a wówczas jego włosy sięgają aż do ziemi.

Naszym zdaniem jest to pies na medal! Życzymy mu wielu sukcesów i równie pięknego potomstwa.  

Przypadek dnia - Szczęściara Basia

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Basia jest kotką podwórkową, którą możemy nazywać WIELKĄ SZCZĘŚCIARĄ. Życie zawdzięcza dobremu człowiekowi, którego spotkała na swojej drodze. Kobieta, która ją do nas przyniosła ma wiele serca dla bezdomnych zwierzaków i ogromne pokłady miłości w sobie.

Basia była bardzo osowiała, nie chciała jeść. Badania krwi, które jej wykonaliśmy wykazały ciężką niewydolność nerek. Wdrożyliśmy leczenie. Niestety początkowo stan Basi był zły: bardzo niska temperatura ciała, apatia; kotka ledwo trzymała się na nogach. Bez stałej pomocy człowieka nie miałaby szans. Kobieta, która ją znalazła postanowiła dać jej szansę: wprowadzono płynoterapię.

Chcieliśmy bardzo podziękować Opiekunce, za tak wielkie zaangażowanie w leczenie bezdomnego zwierzęcia. Oby więcej było takich ludzi wśród nas!

Diego łakomczuch

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Diego – łakomczuch, takim przezwiskiem ochrzciliśmy kota, który niedawno trafił do naszej przychodni. Jego właścicieli zaniepokoiły intensywne, tak zwane puste wymioty ich podopiecznego oraz ślinotok. Podczas badania, gdy lekarz próbował dotknąć okolicy jego gardła, objawy się nasiliły. Zdecydowano o wykonaniu zdjęć RTG w płytkim znieczuleniu. Ich obraz całkowicie rozwiał wszelkie wątpliwości: naszym oczom ukazał się niepokojący cień w przełyku, który okazał się być kością kurczaka, w kształcie litery V. Lekarze niezwłocznie usunęli kość z gardła Diego i po krótkiej rekonwalescencji kot wrócił do zdrowia.

Kotka Zuzia

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Potrącenie przez samochód? Upadek z wysokości? Co przytrafiło się kotce Zuzi podczas dwudniowej nieobecności w domu? Przeczytajcie.

Zuzia trafiła do naszej przychodni z powodu utykania i silnego bólu w okolicy miednicy. Właścicielka powiedziała nam, że kotka jest wypuszczana na dwór a przez ostatnie dwa dni i noce nie wróciła do domu.

Egzotyczny gość

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Egzotyczny gość odwiedził naszą przychodnię. Była nim małpka Marmozeta Uistiti Pigmejka. Pacjentka nagle przestała jeść, była apatyczna i ciężko oddychała. Stan jej zdrowia budził nasze poważne zaniepokojenie. Po wykonaniu badań zdecydowaliśmy o konieczności konsultacji u specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych dr Tomasza Piaseckiego adiunkta w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu.

Yogi, to czternastoletni pies rasy west highland white terier. Trafił do nas z powodu uporczywych wymiotów, które dokuczały mu od kilku dni.

W badaniu klinicznym brzuch psa był bolesny i napięty. Lekarze wykonali mu usg i zdjęcie rtg jamy brzusznej.

17 zębów!

piątek, 18 maj 2018 00:00 Written by

Aż siedemnaście zębów musieliśmy usunąć u chorego psa! Oto do czego może doprowadzić silny stan zapalny w jamie ustnej i parodontoza.

Strona 1 z 2

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

 

Aktualności