Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 Kliknij i sprawdź status certyfikatu
poniedziałek, 08 styczeń 2018 21:15

Przedstawiamy Cindy - suczkę, którą właścicielka przyprowadziła do naszej przychodni, ponieważ zauważyła u niej krew w moczu.

sobota, 25 listopad 2017 08:17

W tym miesiącu przedstawiamy choroby endokrynologiczne. Jako pierwszy przypadek - owczarek niemiecki, u którego od pewnego czasu nasiliła się utrata sierści, nie reagująca na suplementację, włos stał się matowy,odbarwiony.

sobota, 07 październik 2017 08:18

Miot słodkich Beagli - naszych młodziutkich pacjentów, które przyjechały na szczepienia profilaktyczne :)

sobota, 07 październik 2017 08:14

Oto Radamer-6 letni kocur wychodzący na dwór, u którego Pani zauważyła obrzęk policzka. Okazało się, że kot ma ropień na policzku, który wymagał opracowania chirurgicznego. To jego zdjecia niedługo po zabiegu

czwartek, 14 wrzesień 2017 19:46

Nasz ostatni "ciekawy przypadek" to  7-letni mieszaniec owczarka kaukaskiego, który trafił do naszej przychodni z powodu znacznej utraty masy ciała (ok. 10 kg w ciągu 2 tyg.), apatii, braku apetytu, wymiotów i krwistych stolców.

poniedziałek, 07 sierpień 2017 07:50

Tyson to pies, który trafił na badania diagnostyczne, ponieważ połknął kamień. Obraz, który ukazał się po wykonaniu zdjęcia RTG zaskoczył nas wszystkich. Okazało się, że Tymon zjadł nie kamień, a... 28 kamieni!!! Szybko podjęliśmy stosowne działania, kamienie zostały usunięte z żołądka chirurgicznie, a Tyson czuje się coraz lepiej :)

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 16:43

Mia młoda kotka syberyjska, trafiła do naszej lecznicy z powodu wymiotów i braku apetytu. Czujna właścicielka zwróciła naszą uwagę na spaczony apetyt kotki której zdarzało się zjeść już np. balon. Badanie Usg jamy brzusznej potwierdziło nasze podejrzenia niedrożność w obrębie jelita czczego. Po zabiegu enterotomii okazało się że ofiarą Miji padł smerf zabawka którego głowa okazała się nie do przełknięcia .

piątek, 21 kwiecień 2017 09:54

Ciężka duszność nie zawsze oznacza schorzenie układu oddechowego lub krążenia. Przykladem tego jest Czesiek-pies, który trafił do naszej przychodni z powodu problemów oddechowych, z podejrzeniem niewydolności krążenia. Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych okazało się, iż przyczyną jego złego stanu zdrowia nie jest choroba serca ani płuc, tylko nadczynność kory nadnerczy, czyli tzw. zespół Cushinga.

wtorek, 07 marzec 2017 16:20

Doda - 7-letnia suczka, która trafiła do naszej przychodni z objawami krwawienia z dróg rodnych. W trakcie badań diagnostycznych okazało się, iż przyczyna tego stanu jest kamica pęcherza moczowego i wtórnie zapalenie pęcherza. Suczka musiała zostać poddana zabiegowi cystotomii celem usunięcia kamieni z pęcherza moczowego. Doda w tej chwili czuje się bardzo dobrze. Jej przypadek jest przykładem tego, jak bardzo ważne są badania profilaktyczne (badania krwi, usg jamy brzusznej itp.). Gdyby miała je przeprowadzane regularnie, być może udałoby się uniknąć zabiegu operacyjnego. 

piątek, 10 luty 2017 11:33

Dwaj panowie jadąc samochodem w trakcie swojej pracy, zauważyli na poboczu w rowie coś, co ich zaniepokoiło. Zawrócili i była to, jak potem powiedzieli, ich najlepsza decyzja. W rowie leżał pies. Mokry, drżący, z bojaźnią w oczach. Od razu zadzwonili do lekarza weterynarii, przetransportowali psa do przychodni, gdzie czekano już z fachową pomocą.

czwartek, 24 listopad 2016 13:28

Cysty na jajnikach, to bardzo częsta przypadłość świnek morskich płci żeńskiej. Chcemy zwrócić uwagę właścicieli tych zwierząt, jakich objawów nie powinni bagatelizować.

czwartek, 24 listopad 2016 11:30

Czy pies powinien chodzić do dentysty? Czy należy sprawdzać stan jego zębów? Przecież nie je słodyczy, nie pije słodkich gazowanych napojów, nie żuje gumy? A jednak trzeba dokonywać regularnych przeglądów stanu jamy ustnej naszego pupila. Przypadłością, która dość często dotyka psy a rzadziej koty jest kamień nazębny. Powoduje on choroby dziąseł i przyzębia.

piątek, 11 listopad 2016 11:16

Dziesięcioletni Kot Leon wypadł z czwartego piętra bloku. Zapewne jakiś przelatujący nieopodal ptaszek obudził w nim instynkt łowcy i sprowokował do tego typu zachowania.

piątek, 11 listopad 2016 11:12

Aż siedemnaście zębów musieliśmy usunąć u chorego psa! Oto do czego może doprowadzić silny stan zapalny w jamie ustnej i parodontoza.

wtorek, 07 czerwiec 2016 17:19

Egzotyczny gość odwiedził naszą przychodnię. Była nim małpka Marmozeta Uistiti Pigmejka. Pacjentka nagle przestała jeść, była apatyczna i ciężko oddychała. Stan jej zdrowia budził nasze poważne zaniepokojenie. Po wykonaniu badań zdecydowaliśmy o konieczności konsultacji u specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych dr Tomasza Piaseckiego adiunkta w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu.

wtorek, 26 kwiecień 2016 15:31

Potrącenie przez samochód? Upadek z wysokości? Co przytrafiło się kotce Zuzi podczas dwudniowej nieobecności w domu? Przeczytajcie.

Zuzia trafiła do naszej przychodni z powodu utykania i silnego bólu w okolicy miednicy. Właścicielka powiedziała nam, że kotka jest wypuszczana na dwór a przez ostatnie dwa dni i noce nie wróciła do domu.

wtorek, 26 kwiecień 2016 15:30

Badanie koproskopowe? Co kryje się pod tą nazwą? Przeczytaj o diagnostyce, która pomaga wykryć przyczynę wielu poważnych chorób wśród zwierząt.

piątek, 01 kwiecień 2016 08:26

Diego – łakomczuch, takim przezwiskiem ochrzciliśmy kota, który niedawno trafił do naszej przychodni. Jego właścicieli zaniepokoiły intensywne, tak zwane puste wymioty ich podopiecznego oraz ślinotok. Podczas badania, gdy lekarz próbował dotknąć okolicy jego gardła, objawy się nasiliły. Zdecydowano o wykonaniu zdjęć RTG w płytkim znieczuleniu. Ich obraz całkowicie rozwiał wszelkie wątpliwości: naszym oczom ukazał się niepokojący cień w przełyku, który okazał się być kością kurczaka, w kształcie litery V. Lekarze niezwłocznie usunęli kość z gardła Diego i po krótkiej rekonwalescencji kot wrócił do zdrowia.

piątek, 04 marzec 2016 08:58

Basia jest kotką podwórkową, którą możemy nazywać WIELKĄ SZCZĘŚCIARĄ. Życie zawdzięcza dobremu człowiekowi, którego spotkała na swojej drodze. Kobieta, która ją do nas przyniosła ma wiele serca dla bezdomnych zwierzaków i ogromne pokłady miłości w sobie.

Basia była bardzo osowiała, nie chciała jeść. Badania krwi, które jej wykonaliśmy wykazały ciężką niewydolność nerek. Wdrożyliśmy leczenie. Niestety początkowo stan Basi był zły: bardzo niska temperatura ciała, apatia; kotka ledwo trzymała się na nogach. Bez stałej pomocy człowieka nie miałaby szans. Kobieta, która ją znalazła postanowiła dać jej szansę: wprowadzono płynoterapię.

Chcieliśmy bardzo podziękować Opiekunce, za tak wielkie zaangażowanie w leczenie bezdomnego zwierzęcia. Oby więcej było takich ludzi wśród nas!

piątek, 04 marzec 2016 08:51

Ten nietypowo wyglądający przedstawiciel rasy Maltańczyk ma na imię Dior. Pojawił się w naszej przychodni z powodu zaczerwienionych spojówek oraz nadmiernego wypływu wydzieliny z oczu.

A cóż to za papiloty? Jakie piękne kokardki? – nie mogli się nadziwić pracownicy przychodni. Właścicielka Diora opowiedziała nam, że pies jest zwierzęciem wystawowym. Aby włosy Diora były czyste i białe a także po to, aby uniknięcia plątania i filcowania się cennej szaty, włosy zawija się w tzw. papiloty. Na czas pokazu papiloty się rozplątuje a wówczas jego włosy sięgają aż do ziemi.

Naszym zdaniem jest to pies na medal! Życzymy mu wielu sukcesów i równie pięknego potomstwa.  

piątek, 04 marzec 2016 08:26

Tego kota nazwaliśmy Fisiu, bo pomimo całego nieszczęścia, które spotkało go w życiu, jest wesoły a czasami nawet szalony. Fisiu jest bezdomny. Do naszej przychodni przyniosła go wolontariuszka, która na co dzień opiekuje się bezpańskimi kotami. Zwierzę miało rozległy ropień w okolicy żuchwy. Ranę dokładnie wyczyszczono, założono sączek i specjalny kołnierz, żeby Fisiu nie mógł zniszczyć tego, co starali się mu naprawić lekarze.

środa, 02 marzec 2016 16:23

Młody kot imieniem Rudy trafił do nas na planowy zabieg kastracji. Przed tym musiał jednak zostać dokładnie zbadany. Lekarza zaniepokoiła obfita ciemna wydzielina w obu kanałach słuchowych kota.  Postanowiono pobrać  materiał do badania mikroskopowego.  Co się okazało? W obydwu kocich  uszach zadomowili się, i to bardzo licznie, nieproszeni goście: świerzbowce oraz ich jaj.
Ta pasożytnicza choroba jest bardzo często spotykana u kotów wychodzących na dwór oraz żyjących dziko w dużych skupiskach zwierząt. Charakteryzuje się silnym świądem i brudnym wyglądem uszu. Rudy zostanie wyleczony, co zapewne poprawi komfort jego życia, bo przykre swędzenie nie będzie mu już dokuczać. Przejdzie też zabieg kastracji. 

Sprawdź na "Street view"

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

Aktualności