Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 

 

Przychodnia w TVP 3 Wrocław

czwartek, 08 grudzień 2016 00:00

W najbliższy piątek o godzinie 17:45 w programie 3 Telewizji Polskiej (telewizja regionalna) emitowanym z Wrocławia będą mogli Państwo obejrzeć program zatytułowany „Daj Szansę”. Dotyczy on projektu o nazwie „POMOC DE MINIMIS”, którego nasza przychodnia jest beneficjentem.

 

Podczas wizyty w naszej przychodni autorka programu rozmawiała z pracownikami o zaletach diagnostyki obrazowej u zwierząt, możliwościach nowego sprzętu USG i przygotowaniu pacjentów do badania. Ekipa telewizyjna przypatrywała się naszej pracy i wykorzystaniu aparatu USG w praktyce. My również zrobiliśmy kilka zdjęć.

Program „POMOC DE MINIMIS” jest jedną z form wsparcia przedsiębiorców przez Unię Europejską. Pozyskane w ten sposób środki właściciel firmy może przeznaczyć na inwestycje i szkolenia pracowników.

Dzięki pieniądzom pozyskanym w ramach programu „POMOC DE MINIMIS” zakupiliśmy najnowszej generacji aparat do wykonywania badań ultrasonograficznych oraz przeprowadziliśmy cykl szkoleń dla naszych pracowników z zakresu wykonywania i interpretowania takich badań. To pozwoliło nam znacznie podnieść kwalifikacje zawodowe a naszym pacjentom zagwarantować diagnostykę i leczenia na najwyższym poziomie.

Cykl szkoleń dla naszych pracowników z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej zwierząt przeprowadziła doktor Magdalena Brzozowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Katedry i Kliniki Chirurgii, specjalizująca się w diagnostyce obrazowej. Zakupiony przez nas sprzęt, to Aparat Ultrasonograficzny (USG) GE Vivid T8 z trzema specjalistycznymi głowicami (sektorowa, liniowa i mikrokonvex) pozwalający na bardzo dokładną diagnostykę narządów jamy brzusznej i serca.

Organem udzielającym pomocy w ramach programu „POMOC DE MINIMIS” był Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy.

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

 

Aktualności