Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 

 

Wykonaj badania krwi u swojego pupila i wspomóż schronisko w Legnicy

piątek, 16 wrzesień 2016 00:00

 

W naszej przychodni testujemy nowy analizator biochemiczny. Producent aparatu przekazał nam dwadzieścia kompletów bezpłatnych odczynników do badań krwi. Wpadliśmy na pomysł, że upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu: wykonamy testy urządzenia i pomożemy legnickiemu Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt. Musimy się jednak spieszyć, ponieważ przychodnia dostała aparat tylko na dziesięć dni.

 

Badanie krwi, które możemy wykonać analizuje pięć parametrów: dwa nerkowe: mocznik i kreatyninę, dwa wątrobowe: AST i ALT oraz białko całkowite. Taka diagnostyka pozwala nam stwierdzić, jak pracują podstawowe narządy wewnętrzne zwierzęcia i w jakiej kondycji ogólnej jest jego organizm. Koszt badania ustaliliśmy na 20,00 złotych. Pieniądze te w całości przeznaczymy na zakup karmy i innych niezbędnych rzeczy dla zwierząt z legnickiego schroniska.

Testowany analizator biochemiczny, to urządzenie najnowszej generacji. Jest dokładny, precyzyjny i szybki, ponieważ wyniki badań uzyskujemy już po dwóch – trzech minutach. Do analizy potrzebujemy tylko jednego mililitra krwi a nie jak do tej pory około pięciu mililitrów. To skraca czas pobrania materiału do badań od zwierzęcia i tym samym zmniejsza jego stres. Aparat przechowuje w swojej pamięci dane pacjenta i jego wyniki, co umożliwia ich porównywanie i wielokrotna analizę nawet po dłuższym czasie.

Właścicieli czworonogów zainteresowanych wykonaniem badań prosimy o kontakt z Przychodnią. Przebadać możemy dwadzieścia czworonogów i mamy na to dziesięć dni a przy okazji uzbieramy 400,00 złotych dla legnickiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierzat.

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

 

Aktualności