Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 

 

Ogólnopolska Akcja Sterylizacja 2016

wtorek, 15 marzec 2016 00:00

Jeśli jesteś właścicielem psa lub kota a nie pomyślałeś jeszcze o wysterylizowaniu swojego zwierzęcia, koniecznie zgłoś się do nas już dzisiaj. Marzec, to miesiąc, w którym organizowana jest Ogólnopolska Akcja Sterylizacja. Adresowana jest ona do właścicieli psów i kotów, którym nie jest obojętny problem nadpopulacji zwierząt domowych. Do akcji tej przystępują gabinety weterynaryjne w całym kraju, również i nasza przychodnia. 

 

W tym miesiącu można poddać sterylizacji swojego pupila korzystając z 40% rabatu. Wcześniej trzeba się z nami skontaktować i ustalić termin, ponieważ zainteresowanie jest bardzo duże.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Jeśli wszystko przebiega prawidłowo, jeszcze tego samego dnia zwierzę może zostać zabrane do domu. Cena obejmuje operację chirurgiczną oraz opiekę pooperacyjną (zdjęcie szwów, ewentualne podanie antybiotyków, wizytę kontrolną). Przed zabiegiem zwierzę jest dokładnie zbadane przez lekarza weterynarii aby wykluczyć wszelkie ewentualne przeciwwskazania.

Sterylizacja jest najlepszą i najbardziej humanitarną metodą ograniczenia populacji zwierząt domowych. Organizowana w marcu ogólnopolska akcja ma również wymiar edukacyjny. Ma zwiększyć odpowiedzialność właścicieli zwierząt domowych za swoich czworonożnych przyjaciół i ich potomstwo, pokazać globalne spojrzenie na nadmierne rozmnażanie się zwierząt oraz zwrócić uwagę na ich bezdomności, przepełnione schroniska, masowe i często tragiczne śmierci lub przypadki bestialstwa. 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

 

Aktualności