Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 

 

Lasek Złotoryjski miejscem obywatelskiego zaangażowania mieszkańców Legnicy

piątek, 18 grudzień 2015 00:00

„Lasek Złotoryjski miejscem obywatelskiego zaangażowania mieszkańców Legnicy” to nazwa projektu, w którym uczestniczy nasza Przychodnia. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie mieszkańcom i organizacjom pozarządowym wypowiedzenia się na temat zagospodarowania i funkcji publicznych terenów zielonych w naszym mieście.  Pomysłodawcą projektu jest Polskie Stowarzyszenie Energii Odnawialnej (PSEO) i Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja a dofinansowany jest on ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

W ramach prac nad projektem nasza Przychodnia chce zainteresować Legniczan i włodarzy miasta koniecznością stworzenia w Lasku Złotoryjskim miejsc do wyprowadzania psów, wyposażonych w kosze i woreczki na zwierzęce odchody. Punkt taki mógłby powstać w pobliżu schroniska dla bezdomnych zwierząt, dzięki czemu właściciele czworonogów mogliby przeprowadzać różnego rodzaju akcje charytatywne na rzecz bezpańskich zwierząt. W Lasku Złotoryjski o każdej porze roku spotkać można mieszkańców miasta podczas spacerów ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Przeważnie spuszczają oni zwierzęta ze smyczy i nie zakładają im kagańców.  Spotkanie z takim psem może nie być zbyt przyjemne dla biegaczy czy rowerzystów, którzy równie chętnie korzystają z ciszy i spokoju panujących w Lasku. Dlatego warto, naszym zdaniem, pomyśleć o pogodzeniu interesów tych grup społecznych i wytyczeniu osobnych ścieżek spacerowych dla osób z psami oraz miejsc wybiegu dla czworonogów. Może dzięki temu psie odchody znikną z miejskich skwerów i chodników.   

Poniżej podajemy linki do stron realizatorów projektu i zachęcamy do zapoznania się z zadaniami, które już wykonano w jego ramach.

www.pseo.org.pl

www.zielonaakcja.pl

Prace w ramach projektu „Lasek Złotoryjski  miejscem obywatelskiego zaangażowania mieszkańców Legnicy” zakończy opracowanie społecznych rekomendacji koncepcji wykorzystania Lasku, które zostaną przekazane do Urzędu Miasta w Legnicy.

Ważnym rezultatem projektu będzie też powołanie Społecznego Forum osób, organizacji, podmiotów, które będą chciały kontynuować działania na rzecz porządkowania Lasku Złotoryjskiego oraz być partnerem społecznym władz miasta w tych kwestiach, także po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia.  

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

 

Aktualności