Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 

 

Akcja sterylizacji marzec 2013

poniedziałek, 18 luty 2013 00:00

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, tak i w tym roku w okresie od 01 do 31 marca organizujemy w naszej lecznicy akcję sterylizacji psów i kotów. Poprzednie akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem co utwierdza nas w przekonaniu trafności tej szlachetnej idei. Humanitarne ograniczenie nadpopulacji psów i kotów, jest według nas najodpowiedniejszym sposobem na: 
- bezdomność 
- przepełnione schroniska
- masową i tragiczną śmierć biednych zwierząt

Warto pochylić się nad tym problemem i przełamać utarte, niedobre schematy o krzywdzie zwierząt poddanych chirurgicznym zabiegom ponieważ współczesne metody ich wykonywania są dla naszych pacjentów bardzo bezpieczne. Zwierzęta nie czują bólu, dobrze czują się również po zabiegu.
Z naszą akcją związana jest znacznie obniżona cena tych zabiegów (średnio o około 50%) co powinno być kolejną zachętą do podjęcia decyzji o sterylizacji. 
Zapraszamy do lecznicy – tam uzyskacie Państwo dodatkowe informację.

Jako termin akcji proponujemy cały miesiąc marzec a maksymalne ceny zabiegów, wraz z opieka pooperacyjną (zdjęcie szwów, ewentualne podawanie antybiotyków, itp.) przy zabiegach bezproblemowych, proponujemy następujące: Nasza lecznica otrzymała podziękowania za akcję z roku 2012. Zamieszczamy je poniżej:

Główny cel Ogólnopolskiej Akcji Sterylizacji to popularyzacja humanitarnej metody kontroli populacji zwierząt domowych w Polsce. Metodą tą jest sterylizacja / kastracja. 

W szczególności akcja ma za zadanie:

- Umożliwić właścicielom psów i kotów zapisanie swojego pupila na zabieg w promocyjnej cenie..

- Zwiększyć świadomość właścicieli zwierząt domowych na temat ich odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo.

- Pokazać globalne spojrzenie na nadmierne rozmnażanie się zwierząt domowych w świetle ich istniejącej nadpopulacji, bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania.

Cennik

Cena obejmuje zabieg, kontrole następnego dnia, ściągnięcie szwów po 8-10 dniach. Cena nie obejmuje zabezpieczeń / kołnierz, kubrak / a także kosztów wynikłych w przypadku komplikacji. Sterylizacja polega na chirurgicznym usunięciu narządów płciowych. Jest najskuteczniejszą metodą antykoncepcji, gdyż uniemożliwia bezpowrotnie zajście w ciążę. 

Zaletą tej metody jest również to, iż zabieg wykonany najpóźniej po pierwszej cieczce (rujce) zmniejsza zdecydowanie ryzyko wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego oraz unika się schorzeń dotyczących jajników i macicy, np. ropomacicza. U suczek najlepszym momentem do wykonania zabiegu jest tzw. okres spokoju płciowego. Jako powikłanie zabiegu kastracji u suczek może wystąpić nietrzymanie moczu, które jednak jest bardzo rzadkie. U kotek, ze względu na inny przebieg cyklu płciowego, moment wykonywania zabiegu nie ma takiego znaczenia.

Zaleta sterylizacji, jest ograniczenie popędu płciowego. U psów zmniejsza się ryzyko przerostu prostaty oraz eliminujemy możliwość wystąpienia nowotworów jąder. U kocurów najczęstszym problemem, z którym zgłaszają się opiekunowie, jest znaczenie terenu moczem ( bardzo intensywny zapach moczu ) oraz walki kocurów, które często prowadzą do poważnych uszkodzeń ciała. Prostym rozwiązaniem jest sterylizacja.

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

 

Aktualności