Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 Kliknij i sprawdź status certyfikatu
wtorek, 17 kwiecień 2018 11:49
Kobi - psiak, który dzielnie walczy z anaplazmozą. Jest to choroba przenoszona przez kleszcze!!! Może niestety mieć bardzo ciężki przebieg i doprowadzić do śmierci psa.
wtorek, 17 kwiecień 2018 11:43

Oto TILA,wspaniała suczka, która została dawcą krwi. Suni oraz jej właścicielce za poświęcony czas oraz okazane serce, by ratować Kobiego SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

czwartek, 29 marzec 2018 13:07

wtorek, 20 marzec 2018 10:43

W ubiegły weekend lekarze z naszej przychodni uczestniczyli w X Kongresie Weterynari po Dyplomie WETERYNARIA który odbył się na stadionie PGE narodowy w Warszawie.

środa, 07 luty 2018 09:00

Staliśmy się użytkownikami nowego sprzętu do badań z zakresu chemii klinicznej.

Jakaż wygoda i szybkość postawienia właściwej diagnozy.

poniedziałek, 08 styczeń 2018 21:15

Przedstawiamy Cindy - suczkę, którą właścicielka przyprowadziła do naszej przychodni, ponieważ zauważyła u niej krew w moczu.

wtorek, 19 grudzień 2017 08:07

Życzymy Wam Zdrowych, Wesołych i Spokojnych Świąt, Pokoju Ducha i Miłości! 

 

środa, 13 grudzień 2017 19:42

Zostaliśmy zaskoczeni informacją od Św. Mikołaja, że czekają na nas prezenty, które są dowodem bardzo grzecznego zachowania i …

środa, 29 listopad 2017 21:48

W zeszły weekend panie doktor z naszej przychodni weterynaryjnej brały udział w konferencji poświęconej endokrynologii i kardiologii, która odbyła się w Katowicach. Wszystkie panie wróciły bardzo zadowolone, każda z nich uzyskała wiele ciekawych informacji z interesujących je dziedzin.

sobota, 25 listopad 2017 08:17

W tym miesiącu przedstawiamy choroby endokrynologiczne. Jako pierwszy przypadek - owczarek niemiecki, u którego od pewnego czasu nasiliła się utrata sierści, nie reagująca na suplementację, włos stał się matowy,odbarwiony.

sobota, 07 październik 2017 08:18

Miot słodkich Beagli - naszych młodziutkich pacjentów, które przyjechały na szczepienia profilaktyczne :)

sobota, 07 październik 2017 08:14

Oto Radamer-6 letni kocur wychodzący na dwór, u którego Pani zauważyła obrzęk policzka. Okazało się, że kot ma ropień na policzku, który wymagał opracowania chirurgicznego. To jego zdjecia niedługo po zabiegu

czwartek, 14 wrzesień 2017 19:46

Nasz ostatni "ciekawy przypadek" to  7-letni mieszaniec owczarka kaukaskiego, który trafił do naszej przychodni z powodu znacznej utraty masy ciała (ok. 10 kg w ciągu 2 tyg.), apatii, braku apetytu, wymiotów i krwistych stolców.

poniedziałek, 07 sierpień 2017 07:50

Tyson to pies, który trafił na badania diagnostyczne, ponieważ połknął kamień. Obraz, który ukazał się po wykonaniu zdjęcia RTG zaskoczył nas wszystkich. Okazało się, że Tymon zjadł nie kamień, a... 28 kamieni!!! Szybko podjęliśmy stosowne działania, kamienie zostały usunięte z żołądka chirurgicznie, a Tyson czuje się coraz lepiej :)

poniedziałek, 03 lipiec 2017 13:24

24 czerwca odbyło się wyjazdowe spotkanie do Wrocławia, pracowników Naszej Przychodni. Do atrakcji należał m.in. rejs statkiem po Odrze oraz zwiedzanie Panoramy Racławickiej i Jarmaku Świętojańskiego :) Cudowne chwile uwieczniliśmy na fotografiach, którymi chcemy się z Wami podzielić 

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 16:43

Mia młoda kotka syberyjska, trafiła do naszej lecznicy z powodu wymiotów i braku apetytu. Czujna właścicielka zwróciła naszą uwagę na spaczony apetyt kotki której zdarzało się zjeść już np. balon. Badanie Usg jamy brzusznej potwierdziło nasze podejrzenia niedrożność w obrębie jelita czczego. Po zabiegu enterotomii okazało się że ofiarą Miji padł smerf zabawka którego głowa okazała się nie do przełknięcia .

czwartek, 01 czerwiec 2017 09:25

Remont naszej przychodni dobiegł końca. Zobaczcie jak wyglądało przed i po :). Oprócz pomieszczenia w którym przyjmujemy pacjentów, wyremontowana została także pracownia z komputerem oraz zakupione nowe klatki dla pacjentów oczekujących na powrót do zdrowia.

piątek, 21 kwiecień 2017 09:54

Ciężka duszność nie zawsze oznacza schorzenie układu oddechowego lub krążenia. Przykladem tego jest Czesiek-pies, który trafił do naszej przychodni z powodu problemów oddechowych, z podejrzeniem niewydolności krążenia. Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych okazało się, iż przyczyną jego złego stanu zdrowia nie jest choroba serca ani płuc, tylko nadczynność kory nadnerczy, czyli tzw. zespół Cushinga.

wtorek, 04 kwiecień 2017 12:59

Zakończył się marzec, który co roku jest miesiącem sterylizacji, wielu naszych klientów udowodniło że są odpowiedzialnymi właścicielami swoich pupili. Blisko setka pacjentów, która w tym roku została poddana zabiegom antykoncepcji nie powiększy i tak dużej już liczby zwierząt porzuconych i niechcianych. Dziękujemy za wielkie poparcie Urzędu Miasta, który swoimi decyzjami sprzyjał propagowaniu akcji i wspierał ideę pro animali. 

wtorek, 07 marzec 2017 16:20

Doda - 7-letnia suczka, która trafiła do naszej przychodni z objawami krwawienia z dróg rodnych. W trakcie badań diagnostycznych okazało się, iż przyczyna tego stanu jest kamica pęcherza moczowego i wtórnie zapalenie pęcherza. Suczka musiała zostać poddana zabiegowi cystotomii celem usunięcia kamieni z pęcherza moczowego. Doda w tej chwili czuje się bardzo dobrze. Jej przypadek jest przykładem tego, jak bardzo ważne są badania profilaktyczne (badania krwi, usg jamy brzusznej itp.). Gdyby miała je przeprowadzane regularnie, być może udałoby się uniknąć zabiegu operacyjnego. 

środa, 01 marzec 2017 19:29

Bezdomność to codzienny dramat kotów ginących pod kołami samochodów, z powodu nieleczonych chorób, czasem również z głodu. Marzec jest miesiącem przełomowym. Szczególnym, ponieważ właśnie teraz odbywają się kocie gody, a ich zwieńczeniem będzie wysyp kociąt w maju, kolejnych skazanych na tułactwo i niełatwe życie zwierząt.

piątek, 10 luty 2017 11:33

Dwaj panowie jadąc samochodem w trakcie swojej pracy, zauważyli na poboczu w rowie coś, co ich zaniepokoiło. Zawrócili i była to, jak potem powiedzieli, ich najlepsza decyzja. W rowie leżał pies. Mokry, drżący, z bojaźnią w oczach. Od razu zadzwonili do lekarza weterynarii, przetransportowali psa do przychodni, gdzie czekano już z fachową pomocą.

czwartek, 08 grudzień 2016 19:44

W najbliższy piątek o godzinie 17:45 w programie 3 Telewizji Polskiej (telewizja regionalna) emitowanym z Wrocławia będą mogli Państwo obejrzeć program zatytułowany „Daj Szansę”. Dotyczy on projektu o nazwie „POMOC DE MINIMIS”, którego nasza przychodnia jest beneficjentem.

wtorek, 06 grudzień 2016 09:51

Wirus H5N8 wykryty u gęsi w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego nie stanowi zagrożenia dla ludzi - zapewnia legnicki weterynarz Jerzy Legień.

 

Czytaj więcej na: http://fakty.lca.pl/legnica,news,62248,Czy_mamy_si_ba_ptasiej_grypy_Weterynarz_uspokaja.html

czwartek, 24 listopad 2016 13:28

Cysty na jajnikach, to bardzo częsta przypadłość świnek morskich płci żeńskiej. Chcemy zwrócić uwagę właścicieli tych zwierząt, jakich objawów nie powinni bagatelizować.

czwartek, 24 listopad 2016 11:30

Czy pies powinien chodzić do dentysty? Czy należy sprawdzać stan jego zębów? Przecież nie je słodyczy, nie pije słodkich gazowanych napojów, nie żuje gumy? A jednak trzeba dokonywać regularnych przeglądów stanu jamy ustnej naszego pupila. Przypadłością, która dość często dotyka psy a rzadziej koty jest kamień nazębny. Powoduje on choroby dziąseł i przyzębia.

piątek, 11 listopad 2016 11:16

Dziesięcioletni Kot Leon wypadł z czwartego piętra bloku. Zapewne jakiś przelatujący nieopodal ptaszek obudził w nim instynkt łowcy i sprowokował do tego typu zachowania.

piątek, 11 listopad 2016 11:12

Aż siedemnaście zębów musieliśmy usunąć u chorego psa! Oto do czego może doprowadzić silny stan zapalny w jamie ustnej i parodontoza.

wtorek, 04 październik 2016 10:31

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt życzymy naszym podopiecznym zawsze pełnej miski, wielu godzin beztroskich zabaw z właścicielami, dobrej pogody na długie spacery ale przede wszystkim ZDROWIA.

piątek, 16 wrzesień 2016 06:57

 

W naszej przychodni testujemy nowy analizator biochemiczny. Producent aparatu przekazał nam dwadzieścia kompletów bezpłatnych odczynników do badań krwi. Wpadliśmy na pomysł, że upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu: wykonamy testy urządzenia i pomożemy legnickiemu Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt. Musimy się jednak spieszyć, ponieważ przychodnia dostała aparat tylko na dziesięć dni.

poniedziałek, 11 lipiec 2016 13:09

Jest nam niezwykle miło poinformować naszych Klientów, że mamy nową drogę dojazdową do przychodni. Stara, ubita ziemia pełna dziur, kolein i wybojów została zastąpiona nawierzchnią żwirową odpowiednio położoną i utwardzoną. Dzięki temu nie musimy się już obawiać uszkodzenia pojazdu lub trudności w dojeździe do przychodni, zwłaszcza podczas deszczu. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszej nowej drogi - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

niedziela, 10 lipiec 2016 08:53

Trwają wakacje i czas urlopów. Właściciele czworonogów jak co roku stoją przed dylematem: co zrobić ze swoim pupilem?

Wyjścia są trzy: zostać w domu, oddać psa lub kota do hotelu dla zwierząt lub zabrać go ze sobą na wakacyjny wyjazd. Dla tych, którzy wybiorą to ostatnie rozwiązanie mamy kilka praktycznych rad, dzięki którym wakacje z psem lub kotem będą przyjemnością zarówno dla pupila jak i właściciela.

 

Czytaj więcej na 24legnica.pl

środa, 15 czerwiec 2016 08:08

Dwa cudowne kociaki czekają na nowy dom. Może to właśnie Ty zostaniesz ich przyjacielem na całe życie? Zobacz, jakie są śliczne!
Te kocie noworodki zostały rezydentami naszej przychodni, ponieważ ich matka nie mogła się dłużej nimi opiekować. Jej rolę tymczasowo przejęły pracownice przychodni.

wtorek, 07 czerwiec 2016 17:19

Egzotyczny gość odwiedził naszą przychodnię. Była nim małpka Marmozeta Uistiti Pigmejka. Pacjentka nagle przestała jeść, była apatyczna i ciężko oddychała. Stan jej zdrowia budził nasze poważne zaniepokojenie. Po wykonaniu badań zdecydowaliśmy o konieczności konsultacji u specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych dr Tomasza Piaseckiego adiunkta w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu.

wtorek, 26 kwiecień 2016 15:32

Dermatologia psów, to temat warsztatów, w których uczestniczyły nasze koleżanki.

Podczas trzydniowego kursu można było dowiedzieć się wszystkiego na temat chorób skórnych psów, ich diagnozowania, leczenia i zapobiegania. Bogatsze w wiedzę nasze koleżanki wróciły do przychodni po to, by jeszcze lepiej pomagać czworonogom znieść dyskomfort spowodowany problemami ze skórą.

wtorek, 26 kwiecień 2016 15:31

Potrącenie przez samochód? Upadek z wysokości? Co przytrafiło się kotce Zuzi podczas dwudniowej nieobecności w domu? Przeczytajcie.

Zuzia trafiła do naszej przychodni z powodu utykania i silnego bólu w okolicy miednicy. Właścicielka powiedziała nam, że kotka jest wypuszczana na dwór a przez ostatnie dwa dni i noce nie wróciła do domu.

wtorek, 26 kwiecień 2016 15:30

Badanie koproskopowe? Co kryje się pod tą nazwą? Przeczytaj o diagnostyce, która pomaga wykryć przyczynę wielu poważnych chorób wśród zwierząt.

czwartek, 21 kwiecień 2016 11:16

Sezon kleszczowy rozpoczęty. Coraz częściej do naszej przychodni trafiają właściciele czworonogów, którzy nie mogą sobie poradzić z usunięciem tych niebezpiecznych pajęczaków z ciała swojego pupila.
„Zdarza się, że na zwierzęciu pasożytuje nie kilka ale kilkanaście lub kilkadziesiąt kleszczy na raz” – mówi doktor Jerzy Legień. „W skrajnych przypadkach trzeba je usuwać pod narkozą, ponieważ zwierzę nie jest w stanie wytrzymać tyle czasu” – dodaje doktor.

czwartek, 21 kwiecień 2016 11:09

– Jest ich naprawdę mnóstwo, to prawdziwy wysyp, inwazja – przyznają pracownicy legnickiej przychodni weterynaryjnej Jerzego Legienia. – Każdego dnia trafia do nas kilka psów, w których sierści znajdujemy kleszcze. Nie pojedyncze egzemplarze, ale kilkanaście a nawet kilkadziesiąt sztuk pasożytów na jednym zwierzęciu! – dodają.

piątek, 01 kwiecień 2016 08:34
25 kotek i 10 kocurów wysterylizowano w Przychodni Weterynaryjnej Jerzego Legienia podczas akcji bezpłatnej sterylizacji kotów żyjących na wolności. Przeczytaj więcej tutaj (lca.pl)

 

piątek, 01 kwiecień 2016 08:26

Diego – łakomczuch, takim przezwiskiem ochrzciliśmy kota, który niedawno trafił do naszej przychodni. Jego właścicieli zaniepokoiły intensywne, tak zwane puste wymioty ich podopiecznego oraz ślinotok. Podczas badania, gdy lekarz próbował dotknąć okolicy jego gardła, objawy się nasiliły. Zdecydowano o wykonaniu zdjęć RTG w płytkim znieczuleniu. Ich obraz całkowicie rozwiał wszelkie wątpliwości: naszym oczom ukazał się niepokojący cień w przełyku, który okazał się być kością kurczaka, w kształcie litery V. Lekarze niezwłocznie usunęli kość z gardła Diego i po krótkiej rekonwalescencji kot wrócił do zdrowia.

piątek, 25 marzec 2016 08:13
wtorek, 15 marzec 2016 08:27

Jeśli jesteś właścicielem psa lub kota a nie pomyślałeś jeszcze o wysterylizowaniu swojego zwierzęcia, koniecznie zgłoś się do nas już dzisiaj. Marzec, to miesiąc, w którym organizowana jest Ogólnopolska Akcja Sterylizacja. Adresowana jest ona do właścicieli psów i kotów, którym nie jest obojętny problem nadpopulacji zwierząt domowych. Do akcji tej przystępują gabinety weterynaryjne w całym kraju, również i nasza przychodnia. 

piątek, 04 marzec 2016 08:58

Basia jest kotką podwórkową, którą możemy nazywać WIELKĄ SZCZĘŚCIARĄ. Życie zawdzięcza dobremu człowiekowi, którego spotkała na swojej drodze. Kobieta, która ją do nas przyniosła ma wiele serca dla bezdomnych zwierzaków i ogromne pokłady miłości w sobie.

Basia była bardzo osowiała, nie chciała jeść. Badania krwi, które jej wykonaliśmy wykazały ciężką niewydolność nerek. Wdrożyliśmy leczenie. Niestety początkowo stan Basi był zły: bardzo niska temperatura ciała, apatia; kotka ledwo trzymała się na nogach. Bez stałej pomocy człowieka nie miałaby szans. Kobieta, która ją znalazła postanowiła dać jej szansę: wprowadzono płynoterapię.

Chcieliśmy bardzo podziękować Opiekunce, za tak wielkie zaangażowanie w leczenie bezdomnego zwierzęcia. Oby więcej było takich ludzi wśród nas!

piątek, 04 marzec 2016 08:51

Ten nietypowo wyglądający przedstawiciel rasy Maltańczyk ma na imię Dior. Pojawił się w naszej przychodni z powodu zaczerwienionych spojówek oraz nadmiernego wypływu wydzieliny z oczu.

A cóż to za papiloty? Jakie piękne kokardki? – nie mogli się nadziwić pracownicy przychodni. Właścicielka Diora opowiedziała nam, że pies jest zwierzęciem wystawowym. Aby włosy Diora były czyste i białe a także po to, aby uniknięcia plątania i filcowania się cennej szaty, włosy zawija się w tzw. papiloty. Na czas pokazu papiloty się rozplątuje a wówczas jego włosy sięgają aż do ziemi.

Naszym zdaniem jest to pies na medal! Życzymy mu wielu sukcesów i równie pięknego potomstwa.  

piątek, 04 marzec 2016 08:26

Tego kota nazwaliśmy Fisiu, bo pomimo całego nieszczęścia, które spotkało go w życiu, jest wesoły a czasami nawet szalony. Fisiu jest bezdomny. Do naszej przychodni przyniosła go wolontariuszka, która na co dzień opiekuje się bezpańskimi kotami. Zwierzę miało rozległy ropień w okolicy żuchwy. Ranę dokładnie wyczyszczono, założono sączek i specjalny kołnierz, żeby Fisiu nie mógł zniszczyć tego, co starali się mu naprawić lekarze.

środa, 02 marzec 2016 16:23

Młody kot imieniem Rudy trafił do nas na planowy zabieg kastracji. Przed tym musiał jednak zostać dokładnie zbadany. Lekarza zaniepokoiła obfita ciemna wydzielina w obu kanałach słuchowych kota.  Postanowiono pobrać  materiał do badania mikroskopowego.  Co się okazało? W obydwu kocich  uszach zadomowili się, i to bardzo licznie, nieproszeni goście: świerzbowce oraz ich jaj.
Ta pasożytnicza choroba jest bardzo często spotykana u kotów wychodzących na dwór oraz żyjących dziko w dużych skupiskach zwierząt. Charakteryzuje się silnym świądem i brudnym wyglądem uszu. Rudy zostanie wyleczony, co zapewne poprawi komfort jego życia, bo przykre swędzenie nie będzie mu już dokuczać. Przejdzie też zabieg kastracji. 

wtorek, 01 marzec 2016 11:58

Każdego dnia do naszej przychodni trafiają pacjenci z różnymi dolegliwościami. Jednym razem są to sprawy dające się w łatwy i prosty sposób zdiagnozować i wyleczyć, inne przypadki wymagają wielu skomplikowanych zabiegów i długiej terapii. Najczęściej kończą się sukcesem, czyli pełnym wyleczeniem Waszego pupila.
Postanowiliśmy na naszym profilu na portalu Facebook podzielić się z Wami tym, co nas absorbuje na co dzień. Dla osób z tak zwanej „branży” nie będzie to nic nadzwyczajnego ale dla pozostałych posiadaczy zwierząt domowych opisywane sytuacje mogą być ważną wskazówką, że coś złego dzieje się z naszym przyjacielem.

Zapraszamy więc do śledzenia naszego cyklu.

Dołącz do nas na www.facebook.com/leczymyzsercem

wtorek, 01 marzec 2016 08:05

Toksoplazmoza była tematem rozmowy, jaką z naszymi pracownikami przeprowadziła Redaktor z legnickiej Telewizji Dami, która wraz
z operatorem odwiedziła nas w przychodni.

Ta odzwierzęca choroba, którą przenoszą koty, może być szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Jak się przed nią chronić i jak jej zapobiegać mówili doktor Małgorzata Legień i Jerzy Legień. Poruszono też kwestię objawów i leczenia choroby.

Rozmowa ukazała się w serwisie informacyjnym Telewizji Dami.

 

środa, 17 luty 2016 09:29

Dziś MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA. Święto to wymyślili Włosi w 1990 roku. Ma ono podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły. W Polsce dzień kota obchodzony jest od 2006 roku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota składamy naszym kocim pacjentom życzenia  wielu beztroskich zabaw, zdrowia do płatania figli, nowych tajemniczych miejsc do odkrywania oraz samych smakołyków w misce. Właścicielom kotów życzymy natomiast dużo cierpliwości w obcowaniu
z takimi indywidualnościami. 

poniedziałek, 08 luty 2016 14:54

Pies rasy golden retriever i kotka rasy europejskiej (dachowiec pospolity) o niezwykłym szaro - rudym umaszczeniu zostali laureatami nagród ufundowanych przez naszą przychodnię. Zwierzęta zaprezentowały sie podczas Wystawy Zwierzątek Domowych, którą w minioną niedzielę zorganizował legnicki OSiR. Nagrody, to vouchery na kompleksową konsultacje weterynaryjną.

sobota, 06 luty 2016 20:28

Z wielką radością chcemy Państwa poinformować, że kot Misiek znalazł już dom. Przygarnęła go rodzina z dziećmi, która stworzy mu ciepły i bezpieczny azyl.

Przypomnijmy, Misiek trafił do naszej przychodni kilka tygodni temu. Był chory a jego dotychczasowi opiekunowie nie mogli się nim dłużej zajmować. Kot przeszedł operacje usunięcia przepukliny i wracał do zdrowia pod troskliwym okiem weterynarzy. Gdy wydobrzał, szybko stał się ulubieńcem całego personelu naszej przychodni. Dzięki ogłoszeniu zamieszczonemu w lokalnych mediach udało się znaleźć rodzinę, która zaopiekowała się kotem.

piątek, 05 luty 2016 20:23

Już w najbliższą niedzielę 07.02.2016r w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Lotniczej w Legnicy odbędzie się Wystawa Zwierzątek Domowych. Organizatorem imprezy jest legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wystawa adresowana szczególnie do dzieci rozpocznie się o godzinie 15.00. Osoby, które chciałyby zgłosić swoje zwierzę do prezentacji konkursowej powinny jednak przyjśc co najmniej pół godziny wcześniej. Więcej na temat wystawy na stronie www.osir.legnica.pl.

czwartek, 28 styczeń 2016 18:00

Przedstawiamy Państwu Miśka - siedmiomiesięcznego kota płci męskiej, który szuka domu. Misiek trafił do Przychodni Weterynaryjnej doktora Jerzego Legienia, gdy zachorował. Widać było, że zwierzę cierpi a jego właściciele nie wiedzieli, co mu jest. Lekarze zdiagnozowali przepuklinę i Misiek przeszedł operacje zakończoną pełnym sukcesem. Dziś tryska humorem i jest pełen energii. Jedyne, co go zasmuca, to brak domu, ponieważ jego dotychczasowi właściciele nie mogą sie już nim zająć ze względu na trudną sytuację rodzinną.

poniedziałek, 11 styczeń 2016 09:34

Zima, to trudny czas nie tylko dla nas ale i dla naszych czworonożnych przyjaciół. Zarówno psy jak i koty nie mogą zbyt długo przebywać na mrozie, ponieważ może to być niebezpieczne dla ich zdrowia a nawet życia.

czwartek, 07 styczeń 2016 17:39

W najbliższą niedzielę (10.01.2016r.) po raz 24. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Nasza przychodnia postanowiła włączyć się w tą szczytną akcję tak, jak potrafimy najlepiej, czyli poprzez udzielanie porad weterynaryjnych.

poniedziałek, 28 grudzień 2015 10:28

Sylwester, to dzień zabawy i radosnego powitania Nowego Roku. Jednak nie dla wszystkich. Nasi czworonożni przyjaciele tego dnia mogą przeżywać prawdziwy koszmar. Związany jest on z reakcją lękową na odgłosy wystrzałów fajerwerków i petard. 

wtorek, 22 grudzień 2015 17:29

Serdeczne życzenia, szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a także spełnienia marzeń i nadziei w nadchodzącym Nowym Roku 2016 wraz z podziękowaniami za korzystanie z usług naszej przychodni weterynaryjnej 

 

składa dr Jerzy Legień, wraz z personelem przychodni

wtorek, 15 grudzień 2015 17:45

„Lasek Złotoryjski miejscem obywatelskiego zaangażowania mieszkańców Legnicy” to nazwa projektu, w którym uczestniczy nasza Przychodnia. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie mieszkańcom i organizacjom pozarządowym wypowiedzenia się na temat zagospodarowania i funkcji publicznych terenów zielonych w naszym mieście.  Pomysłodawcą projektu jest Polskie Stowarzyszenie Energii Odnawialnej (PSEO) i Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja a dofinansowany jest on ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

wtorek, 01 grudzień 2015 09:56

Zapraszamy do naszej przychodni - oferujemy bezpłatną sterylizację kotów żyjących na wolności.
Za stroną Urzędu Miasta w Legnicy...

poniedziałek, 19 październik 2015 09:49

Nasza przychodnia bierze udział w akcji zbierania karmy, zabawek, koców i kołder dla legnickiego schroniska. Akcja organizowana jest przez Ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica oraz klub Miedź Legnica S.A. Zapraszamy do odwiedzania naszej przychodni i zostawienia choćby drobnej rzeczy dla zwierzaków! Szczegóły akcji tutaj: www.miedzlegnica.eu/index.php/news/pom-zwierzakom-trjkolorow-pak

 

środa, 07 październik 2015 09:20

Dziś mieliśmy przyjemność przeprowadzenia, w ramach niedawno obchodzonego Światowego dnia Zwierząt, krótkiego spotkania mającego na celu przybliżenie zawodu lekarza weterynarii dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”.

wtorek, 06 październik 2015 16:57

"Kto nie idzie do przodu ten się cofa" zgodnie z tą maksymą nasza dzielna drużyna w ubiegły weekend zgłębiała tajniki gastroenterologii.

poniedziałek, 05 październik 2015 17:48

Mieszkańcy legnickiego Osiedla Zosinek informują o kilka przypadków związanych z obecnością lisów w pobliżu ich domów. To prawdopodobnie zwierzęta zamieszkujące pobliski Lasek Złotoryjski, które w poszukiwaniu pożywienia, zbliżyły się do zabudowań ludzkich.  Niewykluczone też, że naturalne środowisko lisów zostało zniszczone w czasie prowadzenia prac budowlanych na drodze S3. Lisy równie chętnie, co w lasach zamieszkują bowiem na łąkach, polach a nawet w parkach.

piątek, 19 czerwiec 2015 12:56

Z przykrością musimy poinformować o kolejnych aktach niegodziwych zachowań, jakie mają  miejsce w stosunku do bezpańskich kotów. Tym razem chcieliśmy ostrzec mieszkańców położonych niedaleko Legnicy Prochowic.

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 09:29

Nasza przychodnia bierze udział w programie Karta Dużej Rodziny. Oferujemy 10 procentowe zniżki na nasze usługi dla rodzin wielodzietnych. Zapraszamy do lecznicy, oraz do zapoznania się z materiałami prasowymi dotyczącymi Karty...

poniedziałek, 23 marzec 2015 09:39

 

Gorąco zachęcamy Państwa - miłośników zwierząt - do wsparcia Biegu Dookoła Polski, w którym wystartuje pan Franciszek Gogół ze swoim czworonożnym przyjacielem DINO. Pan Franciszek, to 56-letni maratończyk, który kocha zwierzęta a Dino, to 2,5-letni mieszaniec, który uwielbia swojego pana i bieganie. Razem podjęli wyzwanie i 01.05.2015r. wystartują w biegu dookoła Polski, którego przesłaniem jest obrona praw zwierząt. 

wtorek, 24 luty 2015 09:54

20.02.2015r. do naszej lecznicy trafiła kotka z bardzo mocno opuchniętą łapą. Zwierzę kulało i było bardzo słabe. Po wykonaniu zdjęć rentgenowskich okazało się, że kotka ma zaciśnięty na śródstopiu stalowy drut - wnyk tak mocno, że przebił skórę, uszkodził tkanki miękkie, spowodował masywny obrzęk  i upośledził krążenie krwi.

sobota, 14 luty 2015 20:14

Opiekujesz się podwórkowymi kotami i zdajesz sobie sprawę z zagrożenia związanego z nadpopulacją tych zwierząt? Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Legnicy, od 10 lutego w Lecznicy Weterynaryjnej Jerzego Legienia możesz bezpłatnie dokonać humanitarnej metody antykoncepcji kotów. 

piątek, 23 styczeń 2015 12:19

Technikum weterynaryjne już za Tobą? Nie jest Ci obcy los zwierząt?
Marzysz o zdobyciu doświadczenia, pracując z wykwalifikowaną kadrą weterynaryjną, w dobrze wyposażonej lecznicy? KLIKNIJ!

piątek, 20 czerwiec 2014 09:48

Darmowe porady weterynaryjne na Święcie Legnicy.  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów i nie tylko na Święto Legnicy. Będziecie Państwo mieli okazję spotkać się z nami w niedzielę od godziny 14.00 i uzyskać darmowe porady weterynaryjne (w ramach "Familiady Parkowej"). Zapraszamy do Parku Miejskiego / teren przy Muszli Koncertowej. 

niedziela, 27 kwiecień 2014 20:51

Z dumą informujemy, że od marca tego roku nasza pracownia radiografii wzbogaciła się o cyfrowe obrazowanie zdjęć RTG. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania lepszej jakości zdjęć rentgenowskich, które możemy dowolnie obrabiać dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi na ekranie komputera.

niedziela, 23 luty 2014 09:44

Jak co roku w naszej Lecznicy organizowana jest Ogólnopolska Akcja Sterylizacji. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja humanitarnej metody chirurgicznej antykoncepcji wśród zwierząt domowych, a co za tym idzie ograniczenie nadpopulacji psów i kotów. 

piątek, 06 grudzień 2013 20:47

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester i Nowy Rok - dla nas czas zabawy, a dla naszych podopiecznych niestety okres mocno stresujący. Co roku wiele psów przeżywa dramat związany z lękiem przed fajerwerkami.

niedziela, 13 październik 2013 20:45

W ostatnich tygodniach bardzo często trafiają do naszej lecznicy jeże wymagające pomocy weterynaryjnej. Czas jesienny to okres zapadania tych zwierząt w stan hibernacji.

poniedziałek, 07 październik 2013 20:43

4-ty października to kalendarzowy Światowy Dzień Zwierząt. Święto to zbiega się z dniem wspomnienia świętego Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji.

środa, 26 czerwiec 2013 20:40

W porze letniej, gdy temperatury są wysokie, nasze zwierzęta narażone są na niekorzystne działanie gorąca. Spowodowane jest to brakiem gruczołów potowych w skórze, co znacznie obniża zdolność do efektywnego oddawania ciepła. Jedyną formą ochładzania organizmu jest zianie.

piątek, 07 czerwiec 2013 20:36

Doktor Jerzy Legień poszerzył swoje kwalifikacje zdobywając tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej. To już trzeci kierunek studiów uzupełniających ukończonych przed doktora, przypominamy że w 2004 roku uzyskał tytuł specjalisty choroby psów i kotów, a w 2007 roku specjalisty chirurga weterynaryjnego.

wtorek, 23 kwiecień 2013 20:33

Produktem firmy Vet Stem Cell są autologiczne komórki macierzyste, izolowane z tkanki tłuszczowej oraz szpiku kostnego pacjenta, namnażane w laboratorium Vet Stem Cell oraz następnie podawane przez lekarzy weterynarii przy licznych schorzeniach układu mięśniowo - szkieletowego

wtorek, 12 luty 2013 00:00

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, tak i w tym roku w okresie od 01 do 31 marca organizujemy w naszej lecznicy akcję sterylizacji psów i kotów. Poprzednie akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem co utwierdza nas w przekonaniu trafności tej szlachetnej idei. 

czwartek, 19 styczeń 2012 20:25

Dobrą praktyką – stawiającą na plan pierwszy zdrowie naszego pupila są coroczne monitoringowe badania ogólne. Dzięki nim możemy być pewni, że będziemy kontrolować we właściwy sposób prawidłowy rozwój i kondycję naszego pacjenta.

czwartek, 01 grudzień 2011 09:46

Celem antykoncepcji jest ograniczenie liczebności populacji, a co za tym idzie, zmniejszenie ilości niechcianych i  bezdomnych psów i kotów. Nadmierny rozrost populacji psów i kotów powodować może wiele problemów na które , my ludzie - świadomie decydujący, powinniśmy mieć wpływ.

wtorek, 30 sierpień 2011 20:15

Przedstawiamy kilka faktów związanych ze zdrowymi zębami Waszego pupila :)

poniedziałek, 04 październik 2010 20:05

Odpowiedź jest prosta – tak często jak to konieczne. Na pewno wtedy gdy nasz pupil wytarza się w czymś co jest dla naszego nosa nieprzyjemne, gdy sierść psa w dotyku jest nadmiernie przetłuszczona, zakurzona lub zabłocona. 

wtorek, 04 maj 2010 20:02

Kleszcze są stosunkowo niebezpiecznymi ektopasożytami, nie tylko dla naszych pupili , ale również dla właścicieli. Mogą być przyczyną niekiedy bardzo groźnych chorób. Miejscem bytowania kleszczy są nie tylko lasy, ale także łąki czy też park miejski.

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

Aktualności