Telefon do przychodni » 76 85 66 222

Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
- roz. I Art. 1 punkt 1 - Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997 r.          
 

 

wtorek, 20 marzec 2018 00:00

W ubiegły weekend lekarze z naszej przychodni uczestniczyli w X Kongresie Weterynari po Dyplomie WETERYNARIA który odbył się na stadionie PGE narodowy w Warszawie.

środa, 07 luty 2018 00:00

Staliśmy się użytkownikami nowego sprzętu do badań z zakresu chemii klinicznej.

Jakaż wygoda i szybkość postawienia właściwej diagnozy.

środa, 13 grudzień 2017 00:00

Zostaliśmy zaskoczeni informacją od Św. Mikołaja, że czekają na nas prezenty, które są dowodem bardzo grzecznego zachowania i …

środa, 29 listopad 2017 00:00

W zeszły weekend panie doktor z naszej przychodni weterynaryjnej brały udział w konferencji poświęconej endokrynologii i kardiologii, która odbyła się w Katowicach. Wszystkie panie wróciły bardzo zadowolone, każda z nich uzyskała wiele ciekawych informacji z interesujących je dziedzin.

poniedziałek, 03 lipiec 2017 00:00

24 czerwca odbyło się wyjazdowe spotkanie do Wrocławia, pracowników Naszej Przychodni. Do atrakcji należał m.in. rejs statkiem po Odrze oraz zwiedzanie Panoramy Racławickiej i Jarmaku Świętojańskiego :) Cudowne chwile uwieczniliśmy na fotografiach, którymi chcemy się z Wami podzielić 

czwartek, 01 czerwiec 2017 00:00

Remont naszej przychodni dobiegł końca. Zobaczcie jak wyglądało przed i po :). Oprócz pomieszczenia w którym przyjmujemy pacjentów, wyremontowana została także pracownia z komputerem oraz zakupione nowe klatki dla pacjentów oczekujących na powrót do zdrowia.

wtorek, 04 kwiecień 2017 00:00

Zakończył się marzec, który co roku jest miesiącem sterylizacji, wielu naszych klientów udowodniło że są odpowiedzialnymi właścicielami swoich pupili. Blisko setka pacjentów, która w tym roku została poddana zabiegom antykoncepcji nie powiększy i tak dużej już liczby zwierząt porzuconych i niechcianych. Dziękujemy za wielkie poparcie Urzędu Miasta, który swoimi decyzjami sprzyjał propagowaniu akcji i wspierał ideę pro animali. 

środa, 01 marzec 2017 00:00

Bezdomność to codzienny dramat kotów ginących pod kołami samochodów, z powodu nieleczonych chorób, czasem również z głodu. Marzec jest miesiącem przełomowym. Szczególnym, ponieważ właśnie teraz odbywają się kocie gody, a ich zwieńczeniem będzie wysyp kociąt w maju, kolejnych skazanych na tułactwo i niełatwe życie zwierząt.

czwartek, 08 grudzień 2016 00:00

W najbliższy piątek o godzinie 17:45 w programie 3 Telewizji Polskiej (telewizja regionalna) emitowanym z Wrocławia będą mogli Państwo obejrzeć program zatytułowany „Daj Szansę”. Dotyczy on projektu o nazwie „POMOC DE MINIMIS”, którego nasza przychodnia jest beneficjentem.

wtorek, 06 grudzień 2016 00:00

Wirus H5N8 wykryty u gęsi w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego nie stanowi zagrożenia dla ludzi - zapewnia legnicki weterynarz Jerzy Legień.

 

Czytaj więcej na: http://fakty.lca.pl/legnica,news,62248,Czy_mamy_si_ba_ptasiej_grypy_Weterynarz_uspokaja.html

wtorek, 04 październik 2016 00:00

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt życzymy naszym podopiecznym zawsze pełnej miski, wielu godzin beztroskich zabaw z właścicielami, dobrej pogody na długie spacery ale przede wszystkim ZDROWIA.

piątek, 16 wrzesień 2016 00:00

 

W naszej przychodni testujemy nowy analizator biochemiczny. Producent aparatu przekazał nam dwadzieścia kompletów bezpłatnych odczynników do badań krwi. Wpadliśmy na pomysł, że upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu: wykonamy testy urządzenia i pomożemy legnickiemu Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt. Musimy się jednak spieszyć, ponieważ przychodnia dostała aparat tylko na dziesięć dni.

poniedziałek, 11 lipiec 2016 00:00

Jest nam niezwykle miło poinformować naszych Klientów, że mamy nową drogę dojazdową do przychodni. Stara, ubita ziemia pełna dziur, kolein i wybojów została zastąpiona nawierzchnią żwirową odpowiednio położoną i utwardzoną. Dzięki temu nie musimy się już obawiać uszkodzenia pojazdu lub trudności w dojeździe do przychodni, zwłaszcza podczas deszczu. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszej nowej drogi - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

środa, 01 czerwiec 2016 00:00

Każdego dnia do naszej przychodni trafiają pacjenci z różnymi dolegliwościami. Jednym razem są to sprawy dające się w łatwy i prosty sposób zdiagnozować i wyleczyć, inne przypadki wymagają wielu skomplikowanych zabiegów i długiej terapii. Najczęściej kończą się sukcesem, czyli pełnym wyleczeniem Waszego pupila.
Postanowiliśmy na naszym profilu na portalu Facebook podzielić się z Wami tym, co nas absorbuje na co dzień. Dla osób z tak zwanej „branży” nie będzie to nic nadzwyczajnego ale dla pozostałych posiadaczy zwierząt domowych opisywane sytuacje mogą być ważną wskazówką, że coś złego dzieje się z naszym przyjacielem.

Zapraszamy więc do śledzenia naszego cyklu.

Dołącz do nas na www.facebook.com/leczymyzsercem

wtorek, 26 kwiecień 2016 00:00

Badanie koproskopowe? Co kryje się pod tą nazwą? Przeczytaj o diagnostyce, która pomaga wykryć przyczynę wielu poważnych chorób wśród zwierząt.

czwartek, 21 kwiecień 2016 00:00

– Jest ich naprawdę mnóstwo, to prawdziwy wysyp, inwazja – przyznają pracownicy legnickiej przychodni weterynaryjnej Jerzego Legienia. – Każdego dnia trafia do nas kilka psów, w których sierści znajdujemy kleszcze. Nie pojedyncze egzemplarze, ale kilkanaście a nawet kilkadziesiąt sztuk pasożytów na jednym zwierzęciu! – dodają.

czwartek, 21 kwiecień 2016 00:00

Sezon kleszczowy rozpoczęty. Coraz częściej do naszej przychodni trafiają właściciele czworonogów, którzy nie mogą sobie poradzić z usunięciem tych niebezpiecznych pajęczaków z ciała swojego pupila.
„Zdarza się, że na zwierzęciu pasożytuje nie kilka ale kilkanaście lub kilkadziesiąt kleszczy na raz” – mówi doktor Jerzy Legień. „W skrajnych przypadkach trzeba je usuwać pod narkozą, ponieważ zwierzę nie jest w stanie wytrzymać tyle czasu” – dodaje doktor.

piątek, 01 kwiecień 2016 00:00
25 kotek i 10 kocurów wysterylizowano w Przychodni Weterynaryjnej Jerzego Legienia podczas akcji bezpłatnej sterylizacji kotów żyjących na wolności. Przeczytaj więcej tutaj (lca.pl)

 

wtorek, 15 marzec 2016 00:00

Jeśli jesteś właścicielem psa lub kota a nie pomyślałeś jeszcze o wysterylizowaniu swojego zwierzęcia, koniecznie zgłoś się do nas już dzisiaj. Marzec, to miesiąc, w którym organizowana jest Ogólnopolska Akcja Sterylizacja. Adresowana jest ona do właścicieli psów i kotów, którym nie jest obojętny problem nadpopulacji zwierząt domowych. Do akcji tej przystępują gabinety weterynaryjne w całym kraju, również i nasza przychodnia. 

sobota, 05 marzec 2016 00:00

Już w najbliższą niedzielę 07.02.2016r w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Lotniczej w Legnicy odbędzie się Wystawa Zwierzątek Domowych. Organizatorem imprezy jest legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wystawa adresowana szczególnie do dzieci rozpocznie się o godzinie 15.00. Osoby, które chciałyby zgłosić swoje zwierzę do prezentacji konkursowej powinny jednak przyjśc co najmniej pół godziny wcześniej. Więcej na temat wystawy na stronie www.osir.legnica.pl.

środa, 17 luty 2016 00:00

Dziś MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA. Święto to wymyślili Włosi w 1990 roku. Ma ono podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły. W Polsce dzień kota obchodzony jest od 2006 roku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota składamy naszym kocim pacjentom życzenia  wielu beztroskich zabaw, zdrowia do płatania figli, nowych tajemniczych miejsc do odkrywania oraz samych smakołyków w misce. Właścicielom kotów życzymy natomiast dużo cierpliwości w obcowaniu
z takimi indywidualnościami. 

poniedziałek, 08 luty 2016 00:00

Pies rasy golden retriever i kotka rasy europejskiej (dachowiec pospolity) o niezwykłym szaro - rudym umaszczeniu zostali laureatami nagród ufundowanych przez naszą przychodnię. Zwierzęta zaprezentowały sie podczas Wystawy Zwierzątek Domowych, którą w minioną niedzielę zorganizował legnicki OSiR. Nagrody, to vouchery na kompleksową konsultacje weterynaryjną.

poniedziałek, 18 styczeń 2016 00:00

W najbliższą niedzielę (10.01.2016r.) po raz 24. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Nasza przychodnia postanowiła włączyć się w tą szczytną akcję tak, jak potrafimy najlepiej, czyli poprzez udzielanie porad weterynaryjnych.

poniedziałek, 18 styczeń 2016 00:00

Zima, to trudny czas nie tylko dla nas ale i dla naszych czworonożnych przyjaciół. Zarówno psy jak i koty nie mogą zbyt długo przebywać na mrozie, ponieważ może to być niebezpieczne dla ich zdrowia a nawet życia.

piątek, 18 grudzień 2015 00:00

Zapraszamy do naszej przychodni - oferujemy bezpłatną sterylizację kotów żyjących na wolności.
Za stroną Urzędu Miasta w Legnicy...

piątek, 18 grudzień 2015 00:00

„Lasek Złotoryjski miejscem obywatelskiego zaangażowania mieszkańców Legnicy” to nazwa projektu, w którym uczestniczy nasza Przychodnia. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie mieszkańcom i organizacjom pozarządowym wypowiedzenia się na temat zagospodarowania i funkcji publicznych terenów zielonych w naszym mieście.  Pomysłodawcą projektu jest Polskie Stowarzyszenie Energii Odnawialnej (PSEO) i Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja a dofinansowany jest on ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

piątek, 18 grudzień 2015 00:00

Sylwester, to dzień zabawy i radosnego powitania Nowego Roku. Jednak nie dla wszystkich. Nasi czworonożni przyjaciele tego dnia mogą przeżywać prawdziwy koszmar. Związany jest on z reakcją lękową na odgłosy wystrzałów fajerwerków i petard. 

niedziela, 18 październik 2015 00:00

Mieszkańcy legnickiego Osiedla Zosinek informują o kilka przypadków związanych z obecnością lisów w pobliżu ich domów. To prawdopodobnie zwierzęta zamieszkujące pobliski Lasek Złotoryjski, które w poszukiwaniu pożywienia, zbliżyły się do zabudowań ludzkich.  Niewykluczone też, że naturalne środowisko lisów zostało zniszczone w czasie prowadzenia prac budowlanych na drodze S3. Lisy równie chętnie, co w lasach zamieszkują bowiem na łąkach, polach a nawet w parkach.

niedziela, 18 październik 2015 00:00

"Kto nie idzie do przodu ten się cofa" zgodnie z tą maksymą nasza dzielna drużyna w ubiegły weekend zgłębiała tajniki gastroenterologii.

niedziela, 18 październik 2015 00:00

Dziś mieliśmy przyjemność przeprowadzenia, w ramach niedawno obchodzonego Światowego dnia Zwierząt, krótkiego spotkania mającego na celu przybliżenie zawodu lekarza weterynarii dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”.

niedziela, 18 październik 2015 00:00

Nasza przychodnia bierze udział w akcji zbierania karmy, zabawek, koców i kołder dla legnickiego schroniska. Akcja organizowana jest przez Ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica oraz klub Miedź Legnica S.A. Zapraszamy do odwiedzania naszej przychodni i zostawienia choćby drobnej rzeczy dla zwierzaków! Szczegóły akcji tutaj: www.miedzlegnica.eu/index.php/news/pom-zwierzakom-trjkolorow-pak

 

czwartek, 18 czerwiec 2015 00:00

Z przykrością musimy poinformować o kolejnych aktach niegodziwych zachowań, jakie mają  miejsce w stosunku do bezpańskich kotów. Tym razem chcieliśmy ostrzec mieszkańców położonych niedaleko Legnicy Prochowic.

środa, 18 marzec 2015 00:00

 

Gorąco zachęcamy Państwa - miłośników zwierząt - do wsparcia Biegu Dookoła Polski, w którym wystartuje pan Franciszek Gogół ze swoim czworonożnym przyjacielem DINO. Pan Franciszek, to 56-letni maratończyk, który kocha zwierzęta a Dino, to 2,5-letni mieszaniec, który uwielbia swojego pana i bieganie. Razem podjęli wyzwanie i 01.05.2015r. wystartują w biegu dookoła Polski, którego przesłaniem jest obrona praw zwierząt. 

środa, 18 luty 2015 00:00

Opiekujesz się podwórkowymi kotami i zdajesz sobie sprawę z zagrożenia związanego z nadpopulacją tych zwierząt? Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Legnicy, od 10 lutego w Lecznicy Weterynaryjnej Jerzego Legienia możesz bezpłatnie dokonać humanitarnej metody antykoncepcji kotów. 

środa, 18 luty 2015 00:00

20.02.2015r. do naszej lecznicy trafiła kotka z bardzo mocno opuchniętą łapą. Zwierzę kulało i było bardzo słabe. Po wykonaniu zdjęć rentgenowskich okazało się, że kotka ma zaciśnięty na śródstopiu stalowy drut - wnyk tak mocno, że przebił skórę, uszkodził tkanki miękkie, spowodował masywny obrzęk  i upośledził krążenie krwi.

środa, 18 czerwiec 2014 00:00

Darmowe porady weterynaryjne na Święcie Legnicy.  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów i nie tylko na Święto Legnicy. Będziecie Państwo mieli okazję spotkać się z nami w niedzielę od godziny 14.00 i uzyskać darmowe porady weterynaryjne (w ramach "Familiady Parkowej"). Zapraszamy do Parku Miejskiego / teren przy Muszli Koncertowej. 

piątek, 18 kwiecień 2014 00:00

Z dumą informujemy, że od marca tego roku nasza pracownia radiografii wzbogaciła się o cyfrowe obrazowanie zdjęć RTG. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania lepszej jakości zdjęć rentgenowskich, które możemy dowolnie obrabiać dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi na ekranie komputera.

wtorek, 18 luty 2014 00:00
Akcja sterylizacji marzec 2013
środa, 18 grudzień 2013 00:00

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester i Nowy Rok - dla nas czas zabawy, a dla naszych podopiecznych niestety okres mocno stresujący. Co roku wiele psów przeżywa dramat związany z lękiem przed fajerwerkami.

piątek, 18 październik 2013 00:00

W ostatnich tygodniach bardzo często trafiają do naszej lecznicy jeże wymagające pomocy weterynaryjnej. Czas jesienny to okres zapadania tych zwierząt w stan hibernacji.

piątek, 18 październik 2013 00:00

4-ty października to kalendarzowy Światowy Dzień Zwierząt. Święto to zbiega się z dniem wspomnienia świętego Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji.

wtorek, 18 czerwiec 2013 00:00

Doktor Jerzy Legień poszerzył swoje kwalifikacje zdobywając tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej. To już trzeci kierunek studiów uzupełniających ukończonych przed doktora, przypominamy że w 2004 roku uzyskał tytuł specjalisty choroby psów i kotów, a w 2007 roku specjalisty chirurga weterynaryjnego.

wtorek, 18 czerwiec 2013 00:00

W porze letniej, gdy temperatury są wysokie, nasze zwierzęta narażone są na niekorzystne działanie gorąca. Spowodowane jest to brakiem gruczołów potowych w skórze, co znacznie obniża zdolność do efektywnego oddawania ciepła. Jedyną formą ochładzania organizmu jest zianie.

czwartek, 18 kwiecień 2013 00:00

Produktem firmy Vet Stem Cell są autologiczne komórki macierzyste, izolowane z tkanki tłuszczowej oraz szpiku kostnego pacjenta, namnażane w laboratorium Vet Stem Cell oraz następnie podawane przez lekarzy weterynarii przy licznych schorzeniach układu mięśniowo - szkieletowego

poniedziałek, 18 luty 2013 00:00

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, tak i w tym roku w okresie od 01 do 31 marca organizujemy w naszej lecznicy akcję sterylizacji psów i kotów. Poprzednie akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem co utwierdza nas w przekonaniu trafności tej szlachetnej idei. 

środa, 18 styczeń 2012 00:00

Dobrą praktyką – stawiającą na plan pierwszy zdrowie naszego pupila są coroczne monitoringowe badania ogólne. Dzięki nim możemy być pewni, że będziemy kontrolować we właściwy sposób prawidłowy rozwój i kondycję naszego pacjenta.

niedziela, 18 grudzień 2011 00:00

Celem antykoncepcji jest ograniczenie liczebności populacji, a co za tym idzie, zmniejszenie ilości niechcianych i  bezdomnych psów i kotów. Nadmierny rozrost populacji psów i kotów powodować może wiele problemów na które , my ludzie - świadomie decydujący, powinniśmy mieć wpływ.

czwartek, 18 sierpień 2011 00:00

Przedstawiamy kilka faktów związanych ze zdrowymi zębami Waszego pupila :)

poniedziałek, 18 październik 2010 00:00

Odpowiedź jest prosta – tak często jak to konieczne. Na pewno wtedy gdy nasz pupil wytarza się w czymś co jest dla naszego nosa nieprzyjemne, gdy sierść psa w dotyku jest nadmiernie przetłuszczona, zakurzona lub zabłocona. 

wtorek, 18 maj 2010 00:00

Kleszcze są stosunkowo niebezpiecznymi ektopasożytami, nie tylko dla naszych pupili , ale również dla właścicieli. Mogą być przyczyną niekiedy bardzo groźnych chorób. Miejscem bytowania kleszczy są nie tylko lasy, ale także łąki czy też park miejski.

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-13:00

niedziela 9:00-11:00

 

kontakt

ul. Wrocławska 172b

Legnica 59-220

tel. 76 85 66 222

lecznica@lecznicalegnica.pl 

 

Aktualności